Office Timing, Sunday to Thursday 07:30 am to 01:00 pm and 05:00 pm to 06:30 pm ; Saturdays 09:00 am to 12:30 pm
Teaching Staff

Sl. No. NAME QUALIFICATION -
PRINCIPAL INCHARGE
1 Mrs.Indulekha Suresh MSc, B Ed -
VICE PRINCIPAL
1 Mr.Salim K MSc,B Ed -
HEAD MISTRESS
1 Mrs. Sridevi Neelakannan BSc, B Ed -
EXAMINATION INCHARGE
1 Mr. Shihab V M.Com. B.Ed.  
COORDINATOR VI - VIII
1 Mrs. Prema Balasubramanian B E -
COORDINATOR KG
1 Mrs. Najiya Khader M. Com. -
SENIOR SECONDARY SECTION / Qualification (PGT)
1 Mrs. Reeja MA, B.Ed., SET PGT
2 Mrs.Sreeja Sreekumar MA, B Ed PGT
3 Mrs. Syeda Zehra MA, B Ed PGT
4 Mrs.Talat Shaheen MA PGT
5 Mrs. Fathimathu Zahra MSc , B Ed PGT
6 Mr.Sadique MSc , B Ed PGT
7 Mr. Mohammed Moutari M.A. PGT
8 Mrs. Ashna Sajid B Tech PGT
9 Mr. Anil C. Daniel B.Sc., B.Ed. PGT
10 Mr. Shameer A V MCA PGT
11 Mr. Suresh Kataru M.Sc., B.Ed. PGT
12 Mr. Aslam B.Tech., B.Ed. PGT
13 Mr. Rafeek M.Sc., B.Ed. PGT
14 Mrs. Bilquis M.Com., B.Ed. PGT
15 Mrs. Sweety Riju M.Com PGT
16 Mrs. Rakhinath M.Sc., B.Ed. PGT
17 Mr. Dens Mathew BA, M.PEd. PGT
18 Mrs. Anita Maria Varghese MA, B.Ed. PGT
TGT / Qualification
1 Mrs. Nasreen Fathima M.A., B.Ed. TGT
2 Mrs.Feroza Sulthana MA TGT
3 Mrs. Muneera Abdul Latheef M.Sc. , B.Ed. TGT
4 Mrs.Kochurani Joseph MA, B Ed TGT
5 Mrs.Preethi Vijoy MLISc. TGT
6 Mrs.Heba Attia Abdelgayed El Araby BA TGT
7 Mrs.Shakeela MA, B Ed., M.Phil. TGT
8 Mrs. Sangeetha. C MA TGT
9 Mrs. Jyothi B.Sc., B.Ed. TGT
10 Mrs. Nusrat B.Com., B.Ed. TGT
11 Mrs. Raseena M.Sc.,B.Ed. TGT
12 Mrs. Rekha B.Sc., B.Ed. TGT
13 Mr. Mohammed Ismail M.A., B.Ed. TGT
14 Mr. Ashraf BA TGT
15 Mrs. Priya M M.Sc., B.Ed. TGT
16 Mr. Ramachandran B.A. TGT
17 Mrs. Shali M.A., B.Ed. TGT
18 Mrs. Dipti Mehta Mahesh Kumar B.Sc., B.Ed. TGT
19 Mrs. Jameelunnissa Razzak B.A. TGT
20 Mrs. Jaseena Jeby M.Sc., M. Ed. TGT
PRIMARY SECTION (III - V)/Qualification (PRT)
1 Mrs. Noor Aman MA, B Ed PRT
2 Mrs.Sameera Abdul Azeez MA PRT
3 Mrs. Sherin Feby BSc , B Ed PRT
4 Mr. Ahamed Rashad BA PRT
5 Mrs. Viji Jijo BA, B.Ed. PRT
6 Mrs. Elizabeth Sujith BSc. ,B.Ed. PRT
7 Mrs. Azzizah BA PRT
8 Mrs. Suguna Kumari B.Sc. PRT
9 Mrs. Tarannum Kajrikar M.Sc., B.Ed. PRT
10 Mrs. Bushra Safeer M.A., B.Ed. PRT
11 Mrs. Sravani M.Sc., B.Ed. PRT
12 Mrs. Mariam B.A. PRT
13 Mrs. Divya M.A., B.Ed. PRT
14 Mrs. Anima M.Sc., B.Ed. PRT
15 Mrs. Hafeesa B.A., B.Sc. PRT
16 Mr. Nandu S Babu BPE., M.Peld. PRT
17 Mrs. Mariya Austin M.A., B.Ed. PRT
18 Mrs. Asha Achu Mathew B.Sc. PRT
19 Mr. Anish Thomas B.A., B.Ed., MSW PRT
20 Mrs. Farzana Banu M.A., B.Ed. PRT
21 Mr. Ibrahim Abdul Kader B A PRT
22 Mrs. Soumya Miraj M.Sc.,B.Ed. PRT
PRIMARY SECTION (I & II)/Qualification (PRT)
1 Mrs. Jayashanti BA PRT
2 Mrs.Tufelunnisa B.Com. PRT
3 Mrs. Nadhira MA, B.Ed. PRT
4 Mrs.Sumi Niyas BA PRT
5 Mrs. Mehnaz B.Sc., MBA PRT
6 Mr. Ahmad Rabia BA PRT
7 Mrs. Sabna Rahman B A PRT
8 Mrs. Sana Mohamadi B.Tech PRT
9 Mrs.Bindu Sreekumar B.Sc,B.Ed PRT
10 Mrs. Aswathy Vijay MA, B.Ed. PRT
11 Mrs. Priyanka Sheoran MA, B.Ed. PRT
12 Mrs. Alefiya Baltiwala B.Sc., B.Ed. PRT
13 Mrs. Lijee Mathew MA, B.Ed. PRT
14 Mrs. Noorie B.Com. PRT
KG / Qualification (PRT)
1 Mrs. Sameena Basheer B.Com. PRT
2 Mrs. Southabi Shafi BA PRT
3 Mrs. Ania Cecil Jently PUC PRT
4 Mrs. Vidhu Austin BA, MBA PRT
5 Mrs. Minusha Rinzin B.Com. PRT